Кредити для фрілансерів в режимі реального часу за декілька хвилин

Віддалений кредит для людей які працюють вдома

Банки встановлюють певні вимоги до позичальників. І один з ключових критеріїв це наявність роботи і регулярного джерела доходу. Але якщо мова про фрілансера, то не все однозначно, не завжди він зможе отримати кредит. На сервісі Mailcredit розміщується інформація про кредити від численних банків. Можна вибрати продукт і відразу подати заявку на його видачу.

Ключові вимоги банків до позичальників

Оформити кредит вийде тільки в тому випадку, якщо заявник повністю відповідає встановленим критеріям. Стандартно вони виглядають так:

  • Відповідність зазначеним віковим рамкам, встановленим банкам. Зазвичай це мінімум 21 рік, деякі дають з 18 років. Максимальні обмеження за віком теж у всіх компаніях різні;
  • Наявність постійної роботи і стажу на ній мінімум 3 або 6 місяців. В основному цей критерій і стане серйозною перешкодою на шляху отримання кредиту фрілансеру;
  • Загальний стаж – від 6-12 місяців;
  • Достатній рівень платоспроможності;
  • Наявність всіх документів, які вимагає банк для оформлення кредиту за конкретною програмою.

Хто такий фрілансер?

Це людина, яка працює на себе, не має конкретного роботодавця. Велика частина таких працівників не оформлена офіційно, не платить податки, не роблять відрахування в пенсійний фонд. Відповідно, все сказане ними про доходи і роботу неможливо підтвердити документально.

Багато фрілансерів займаються наданням послуг на дому. Хтось пече торти, хтось робить манікюр, масаж, пише на замовлення тексти і курсові. Перелік таких послуг може бути величезним.

Що буде, якщо класичний фрілансер прийде в банк за кредитом?

Уявімо собі ситуацію, що класичний фрілансер прийшов в банк за кредитом. При проведенні анкетування його обов’язково попросять назвати наступну інформацію:

  • Місце роботи, найменування роботодавця, його юридична адреса. Це обов’язкові поля для заповнення, але в них в даній ситуації нічого неможливо записати;
  • Робочий номер телефону. Тут ще можна якось викрутити і вказати, наприклад, свій домашній номер;
  • Розмір доходу. З цим проблем не буде, якщо обрана програма без довідок.

Без вказівки місця роботи кредит можуть оформити тільки деякі категорії заявників — це ІП або пенсіонери, і то не у всіх банках. Якщо фрілансер відноситься до таких клієнтів, йому оформити позику буде простіше. Але для об’єктивного аналізу розглянемо всі групи фрілансерів.

Якщо фрілансер працює без оформлення

Тобто надає якісь послуги в обхід податкової. Виходить, що документально він не отримує ніякого доходу. Якщо перебуває на біржі праці, то може якась МФО і розгляне його заявку, взявши до уваги розмір допомоги, але така ситуація малоймовірна. Зазвичай фрілансери навіть не думають вставати на біржу, так як це накладає на них деякі зобов’язання: потрібно ходити по роботодавцях, робити позначки та ін.

Якщо такий заявник прийде в банк, у нього навіть не зможуть прийняти заявку, він не відповідає вимогам жодного банку. Чесним шляхом кредит для фрілансера такого типу не отримати.

Якщо фрілансер оформлений як ІП

Деякі дійсно оформляються як індивідуальні підприємці і ведуть законну діяльність, звітуючи перед державою і сплачуючи податки. Зазвичай банки не поспішають працювати з ІП, так як ця категорія клієнтів несе ризики. Діяльність підприємця не стабільна, можуть з’явитися раптові збитки.

Більшість кредиторів за програмами для фізичних осіб видають гроші тільки працевлаштованим громадянам і відразу кажуть, що не розглядають ІП і засновників організації. Наприклад, в Ощадбанку, Приват банк, Пумб, А-банк і їм подібні звертатися марно, фрілансер-ІП отримає відмовне рішення.

Йдеться не про бізнес-програми, а саме про прості кредити готівкою для громадян.

На практиці банків, які готові працювати з ІП, дуже мало, пропозицію доведеться пошукати. Але вони є. Можете розглянути програми наступних компаній:

Ощадбанк. Якщо заявку подає індивідуальний підприємець, він надає свідоцтво про реєстрацію та виписку з ЕГРІП. Банк великий, готовий видавати великі суми до 1 000 000 гривень на термін до 5 років. Але в будь-якому випадку ліміт залежить від рівня платоспроможності заявника;

Приватбанк. Один з найбільш лояльних банків на ринку України. Готовий видати кредит ІП по одному паспорту. Головне, щоб підприємець працював більше 12 місяців. Видачі підлягає ліміт до 100 000 гривень на термін до 3 років.
Будьте готові розповісти банку про свою діяльність і про розмір середньомісячного доходу. Імовірність схвалення не буде високою, але вона все ж є.

Якщо фрілансер самозайнятий

Якщо фрілансер оформився як самозайнятий, то він самостійно оплачує податок зі свого прибутку. Виходить, що документально можна відстежити, скільки людина заробляє, і на підставі цього виносити рішення за заявкою.

Але, на жаль, на сьогодні жоден банк не пропонує таким громадянам окремі кредитні програми. Тут можна розраховувати тільки на персональну пропозицію. Наприклад, якщо доходи йдуть через Ощадбанк, то можна розраховувати, що в один прекрасний момент він висуне персональну пропозицію.

Можливо, ситуація з самозайнятими буде якось змінюватися, тим більше що закон про цей статус поступово поширюється по всій Україні (спочатку було тільки кілька пілотних регіонів).

В інтернеті можна знайти поради та рекомендації, згідно з якими самозайнятому фрілансеру потрібно просто шукати банк без вимоги нести 2-ПДФО. Але відсутність довідки не скасовує вимог до позичальника. За такими програмами все так само потрібно мати місце роботи і стаж.

Як взяти кредит фрілансеру?

Законним способом це зробити можуть тільки особи, які мають статус пенсіонерів або індивідуальних підприємців. У першому випадку джерелом доходу буде вважатися пенсія: потрібно шукати банк, який видає кредити непрацюючим пенсіонерам.

У вирішенні питання, як фрілансеру взяти кредит, можна звернутися до кредитних брокерів. Можливо, ці фахівці дійсно допоможуть. Але враховуйте, що якщо вони застосовують чорні схеми роботи з пологом даних або підробкою документів, можна стати учасником справи шахрайстві.

Якщо вже кредит так гостро необхідний, можна спробувати знайти близьку людину, яка погодиться взяти позику для вас, оформивши її на себе.

Як видно, варіантів у фрілансера не багато, їх практично немає. Як варіант, можна спробувати звернутися до мікрофінансової організації. Ці структури більш лояльні, деякі готові розглянути навіть безробітних клієнтів, одержувачів допомоги та ін.

Якщо вирішите оформити кредитну карту, сподіваючись на лояльні умови, то теж чекає розчарування. Вимоги до власників кредитних карт аналогічні тим, що пред’являються до претендентів на кредити: потрібно місце роботи і стаж.

Автор Фінанси і кредит

Микола Петрович Кучерявенко — український юрист, професор, доктор юридичних наук, кандидат економічних наук, завідувач кафедри фінансового права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, перший віце-президент Національної академії правових наук України, академік Національної академії правових наук України (2010). Повна автобіограіфія: https://uk.wikipedia.org/wiki/Кучерявенко_Микола_Петрович Контакти: 61024, м. Харків, вул. Пушкiнська, 77. Тел.: 704-93-02